swe
27 بهمن 1401 - 16:58

گزینش نیروی انسانی آموزش وپرورش زرآباد از بین نیروهای بومی

زرآباد-وزیر آموزش و پرورش گفت: نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان زرآباد از بین نیروهای بومی گزینش می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف نوری ظهر امروز پنج شنبه در حاشیه افتتاح اداره آموزش و پرورش شهرستان زرآباد افزود: رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) برای تعلیم و تربیت مبعوث شد که مصداق این وظیفه تعلیم را در آیات قرآن می‌بینیم.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش مهمترین رکن هر جامعه و در کشور ما از تولد تا پایه دوازدهم فعال است.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به مردم و مسئولان منطقه با بیان اینکه شما در شهرستان زرآباد در مرز آبادانی خلق کردید، خاطرنشان کرد: اینجا زر آباد است، زمین آن زر اما آبادانی آن با شماست.

نوری گفت: نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان زرآباد از بین نیروهای بومی شهرستان گزینش خواهند شد تا آموزش و پرورش به وظیفه واقعی خود عمل کند و در حد رفع تکلیف نباشد.

وی اذعان کرد: آمار باسوادی در سال ۵۷ و قبل از آن ۲۷ درصد بوده اما خوشبختانه هم‌اینک به ۸۷ درصد رسیده و هزار و ۹۸۲ نفر فقط در سال جاری در دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان جذب شده‌اند.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: خوشبختانه این استان دارای جوانان و نوجوانان خوش فکری است که آینده روشن استان را رقم خواهند زد.

محمد کرمی افزود: آموزش و پرورش یکی از اولویت‌های اصلی ما در سیستان و بلوچستان بوده چرا که لازمه پیشرفت، نیروی کار خلاق، متفکر، مؤمن و جهادی است که در آموزش و پرورش تربیت می‌شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شهرستان زرآباد باظرفیت های موجود، آینده درخشانی دارد، خاطرنشان کرد: با افتتاح بندر و توسعه کشاورزی آینده‌ای روشن در انتظار این منطقه است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1040743