swe
10 بهمن 1401 - 19:20

معاون وزیر راه: استان تهران در حوزه بازآفرینی شهری فعال شود

معاون وزیر راه و شهرسازی بر لزوم فعال شدن استان تهران در حوزه بازآفرینی شهری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، سی و چهارمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان تهران به ریاست علیرضا فخاری استاندار تهران و با حضور محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران و دیگر مسئولان برگزار شد.

آیینی در این جلسه با اشاره به اینکه اصل ستاد بازآفرینی مساعدت و همکاری با مردم است، اظهار کرد: باید استان تهران به عنوان پیشقراول حوزه بازآفرینی فعال شود و کارها سرعت بیشتری بگیرد.

وی به لزوم تشکیل مستمر جلسات اشاره کرد و افزود: بیش از ۲۷ دستگاه عضو این ستاد هستند و حتی ستاد بازآفرینی فراقوه ای می باشد، از اینرو تشکیل مستمر جلسات زمینه بهبود اقدامات را فراهم خواهد کرد، در همین زمینه ستادهای بازآفرینی شهرستان ها نیز باید فعال شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: از ستادهای بازآفرینی انتظار می رود تا با تشکیل جلسات و پیگیری اقدامات موثر در حوزه مسکن، سطح پایداری، نوسازی و مقاوم سازی ارتقا یابد.

آیینی سپس گفت: با توجه به وضعیت بافت های فرسوده در استان تهران باید کمک کنیم تا کم کردن بناهای ناپایدار شتاب بگیرد.

وی ادامه داد: خدمات ارائه شده در این بافت ها نیز باید به میزان متوسط بناهای هر محله برسد، همچنین با توجه به حضور اقشار کم درآمد در این بافت ها در حوزه معیشت، اشتغال و بهداشت نیز نهادهای حمایتی باید در این محلات ورود پیدا کنند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری خاطرنشان کرد: ارائه بسته ها تشویقی، تسریع در ارائه انشعابات، تشویق سرمایه گذاران به حضور در بافت های فرسوده و مشارکت مردم در این حوزه ضروری است و نیاز به پیگیری اقدامات اثربخش در این زمینه داریم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1008424