swe
01 بهمن 1401 - 21:13

۱۱۰۰کیلومتر شانه سازی در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان انجام شد

زاهدان- معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان از انجام هزار و ۱۸۶ کیلومتر شانه سازی در راه‌های اصلی، فرعی و روستایی جنوب این استان خبر داد.

علی بامری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از این میزان شانه سازی ۸۷۰ کیلومتر در راه‌های اصلی و فرعی و ۳۱۶ کیلومتر نیز در راه‌های روستایی اجرا شده است.

وی با بیان اینکه ۴۳۳ هزار و ۸۰۳ متر مربع لکه گیری را توسط راهداران اجرا شده، بیان کرد: از این میزان ۴۳۱ هزار و ۳۳۰ متر مربع در محور فرعی و دو هزار و ۴۷۳ متر مربع نیز در محورهای روستایی جنوب این استان انجام شده است.

بامری از اجرای ۱۱ هزار و ۶۰۷ کیلومتر عملیات تیغ زنی در راه‌های روستایی و فرعی خبر داد و عنوان کرد: در راستای هموار سازی راه‌های فرعی و روستایی با هدف تسهیل در رفت و آمد هزار و ۲۱ کیلومتر راه روستایی و ۵۸۶ کیلومتر راه فرعی تسطیح شده است.

وی گفت: اجرای عملیات بهسازی، نگهداری و روکش آسفالت به منظور افزایش ضریب ایمنی و در راستای محرومیت زدایی در محورهای جنوب استان از مهمترین اقدامات این اداره کل در حوزه راهداری است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان بیان کرد: کاربران جاده‌ای و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه اشکال در مسیرهای مواصلاتی جنوب استان از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ همکاران ما را مطلع کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 989092