swe
10 بهمن 1401 - 22:58

فرمانده سپاه استان قزوین: دشمن را در خاکریز خودش زمین‌گیر می‌کنیم

فرمانده سپاه استان قزوین گفت: میدان نبرد را رصد می‌کنیم و حتی میدان نبرد را ما تعیین می‌کنیم و به سراغ دشمن می‌رویم و او را در خاکریز خودش زمین‌گیر می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، در مراسمی که امشب با حضور سردار سرتیپ‌دوم پاسدار رستمعلی رفیعی فرمانده سپاه استان قزوین، سردار هاشم آذربایجانی همرزم شهیدسلیمانی و ابوالحسن کبیری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین در سالن اجتماعات شهید سپهبد قاسم سلیمانی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد از کتاب «لبخند ماه» که زندگی‌نامه شهید الیاس چگینی، شهید مدافع حرم رونمایی شد.

فرمانده سپاه صاحب‌‌الأمر(عج) استان قزوین در این مراسم رونمایی اظهار داشت: امروز میهمان واژه‌ها و کلماتی هستیم که در کتاب لبخند ماه حروف‌چینی شده، اما توصیفات این کتاب همه ویژگی‌های شهید الیاس چگینی را نمی‌تواند بازگو کند، بنابراین از هنرمندان، نویسندگان و افراد خوش‌ذوق انتظار داریم که آثار دیگری را با محوریت شخصیت شهیدچگینی خلق کنند.

رفیعی آتانی اضافه کرد: در توصیف سیره زندگی شهدای حرم احساساتی نمی‌شویم و هیچ‌گاه در مورد فرد صحبت نمی‌کنیم، بلکه از حقیقت روشنی صحبت می‌کنیم که یک عمل موفق و ماندگار را به رخ همه عالم کشیده است. شهدای دفاع از حرم 2 بار هجرت از نفس انجام داده‌اند و به همین خاطر 2 بار از خداوند اجر و مزد می‌گیرند، چرا که این شهیدان بر هیجانات جوانی خودشان و هم بر عواطف خانوادگی غلبه کرده‌اند.

وی ادامه داد: شهدای دفاع حرم برای انجام واجب بزرگ‌تری که دفاع از حرم اهل بیت(ع) بود، بر خواسته‌های نفسانی خود غلبه کردند و دور از مرزهای کشور به سوریه رفتند تا از تمامیت انقلاب اسلامی دفاع کنند. اگر شهدای مدافع حرم نبودند، باید در کرمانشاه و همدان باید روبه‌روی دشمنان صف‌آرایی می‌کردیم و می‌جنگیدیم.

فرمانده سپاه استان قزوین با بیان اینکه رهبری حکیم، زمان‌شناس و دشمن‌شناس ما نقشه دشمن را خوب شناخت، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب زمین نبرد را از ایران عزیز به دوردست‌ها برد. رهبری که صاحب راهبردی‌ترین جمله تاریخی برای دفاع از ایران است و این جمله تاریخی این بود که فرمودند «استراتژی ما استراتژی ضربه اول به دشمن است.»

رفیعی آتانی افزود: بر اساس احساسات وارد سوریه و غرب آسیا نشدیم، بلکه میدان نبرد را رصد می‌کنیم و حتی میدان نبرد را ما تعیین می‌کنیم و به سراغ دشمن می‌رویم و او را در خاکریز خودش زمین‌گیر می‌کنیم. در دفاع از حرم دشمنان را تعقیب می‌کنیم و آسایش و آرامش را از آنها می‌گیریم.

وی ادامه داد: تجلیل از شهدای مدافع حرم بر مبنای عملکردها، موفقیت‌ها و پیروزی‌های این شهدا محاسبه شود و عمل شهیدان باید بر اساس آنچه که به کشور و انقلاب تقدیم کرده‌اند، باید محاسبه شود.

رفیعی آتانی ادامه داد: آمریکایی‌ها به غرب آسیا، عراق و سوریه نیامده بودند که بروند و اگر قرار بود بروند، 2 جنگ خانمان‌سوز به عراق تحمیل نمی‌کردند. در سال 1390 رئیس‌ جمهور نادان آن روز آمریکا می‌گفت که ماجرای سوریه را در 3 روز تمام می‌کنیم، اما در میدان محاسبات دشمن را به هم زدیم و امروز 11 سال از آن تاریخ گذشته و سوریه هنوز پابرجا است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1008773